Pro nově příchozí

Co s sebou na první návštěvu našeho cvičiště:

- pevný obojek ( látkový, kožený, pro starší psy je vhodný jednoduchý jednořadý řetízkový s velkými oky )

- vodítko ( ideálně pletené, vyrobené z barevné umělotiny, ne flexi vodítko )

- náhubek ( pokud máte psa staršího 6. měsíců, je povinností mít ho opatřeného náhubkem v době kdy je pes puštěný z vodítka nebo přivázaný, též u problémových psů )

- pamlsky ( vhodné malé kousky sýra či uzeniny nakrájené na kostičky v kombinaci s piškoty, možno též vařené maso či jiné. Pamlsky by měly být malé, aby je pes mohl dobře polykat, byly pro něj lákavé a zároveň z nich nebyl hned najedený )

- oblíbená hračka ( balonek, uzel, přetahovadlo či jiná )

Pro pokročilé:

- aport ( dřevěná činka o odpovídající hmotnosti )

- na výcvik stopování 10 metrů dlouhé stopovací vodítko a předměty ( po domluvě s výcvikářem )

- na výcvik obrany postroj a delší vodítko ( po domluvě s výcvikářem )

 

PEJSKA RÁNO PŘED NÁVŠTĚVOU CVIČIŠTĚ NEKRMTE! HROZÍ TORZE ŽALUDKU ( život ohrožující stav ) A MOTIVACE NA PAMLSKY NENÍ TAK SILNÁ.

 

Všichni účastníci výcviku, hosté a diváci jsou POVINNI řídit Provozním řádem Kynologického klubu Jaroměřice! K nahlédnutí ZDE

 

Jak to u nás probíhá:

Výcvik probíhá každou neděli od 9:00. Trénink stopovaní probíhá dle domluvy s vedoucím skupiny. Obrany probíhají po domluvě s figurantem většinou v sobotu v odpoledních hodinách a o této skutečnosti jsou všichni zájemci včas informováni.

Výcvik je rozdělen na všestranný výcvik a základy agility, kde se pejsek, mimo jiné, může naučit zdolávat různorodé překážky.

Výcvik poslušnosti je rozdělen podle ambic majitele. Pokud má majitel zájem o skládaní zkoušek či jen chce, aby byl pes ovladatelný pro běžný život. Ve skupině zkouškařů se cvičí individuálně s důrazem na hezkou, kontaktní poslušnost dle Mezinárodního zkušebního řádu IPO a Národního zkušebního řádu ČR tak, aby byl pes průběžně připravován dle náplně jednotlivých zkoušek.

Pro majitele, kteří chtějí pouze základní poslušnost bez zkouškových ambic je výcvik organizován většinou skupinově, ale s individuálním přístupem při řešení případného problému.

 

Poplatky a brigádnické hodiny:

Členství - dospělí a mládež nad 15 let 600 Kč/rok + 12 hodin brigád, děti do 15 let 400 Kč/rok + 6 hodin brigád

Hostování - dospělí a mládež nad 15 let 600 Kč/rok + 12 hodin brigád, děti do 15 let 400 Kč/rok + 6 hodin brigád ( Hostující nemají právo na odpočet slev z poplatků, s hostováním musí písemně souhlasit mateřská organizace )

Důchodci a OZP - 600 Kč/rok + 6 hodin brigád

Členi bez psa - 200 Kč/rok + 12 hodin brigád

Pokud nemáte zájem o to být členem či hostovat, můžete využít možnosti návštěvy kurzů a za každou návštěvu cvičiště zaplatit 50 Kč za dopoledne.

Výhoda pro členy klubu - za každý závod či zkoušku lze uplatnit slevu na členských poplatcích až do výše 50% z celkové ceny.

 

Přesné znění slevy:

Sleva na členském příspěvku:

Člen kk může uplatnit slevu na členském příspěvku a to dle účasti na zkouškách nebo závodech.

Sleva za účast na závodech činí 10% z výše členského příspěvku a to za každý závod bez ohledu na počet účastněných psů člena ( je jedno zda závodil s jedním či více psy)

Sleva za účast na závodech platí pouze na následující kalendářní rok. Člen musí prokázat svoji účast na závodech, způsob doložení účasti na závodech je na volbě člena. Prokazuje se výcvikáři nebo pokladní klubu. Prokázání musí být v písemné podobě, tento doklad pokladní klubu založí k evidenci o slevách na členských příspěvcích.

 

Sleva za každou složenou zkoušku je 10% z výše členského příspěvku. Nerozhoduje zda člen složil zkoušku s jedním či více psy které vlastní. Tato sleva platí po dobu života psa, se kterým člen klubu zkoušku složil.

Člen musí prokázat složení zkoušky, způsob doložení je na volbě člena, prokazuje se výcvikáři nebo pokladní klubu. Prokázání musí být v písemné podobě, tento doklad pokladní klubu založí k evidenci o slevách na členských příspěvcích.

 

Schváleno na Výroční členské schůzi dne 13.12.2009

Na Výroční členské schůzi dne 8.12.2012 doplněno 

 

Brigádnické hodiny:

Každý člen klubu je povinnen odpracovat minimálně 12 brigádnických hodin ( dospělí a mládež nad 15 let ) a 6 hodin ( děti do 15 let, důchodci a OZP ) za 1 kalendářní rok.

Při vzniku členství zaplatí nový člen vratnou zálohu ve výši 1200 Kč ( 100 Kč za každou brigádnickou hodinu ), děti do 15 let, důchodci a OZP 600 Kč. Zálohu lze splatit ve dvou splátkách. Při neodpracování stanovené výše brigádnických hodin se odepisují finance z vratné zálohy. Po domluvě je přípustné nechat potřebné hodiny za člena odpracovat někým jiným a tyto nahlásit jako odpracované členem. Při příchodu na brigádu je každý účastník povinnen předem nahlásit zda jím odpracované hodiny se mají započítávat jemu a nebo někomu jinému. Minimální doba brigády je 30 minut, kratší čas se nezapočítává. Evidenci zálohy vede pokladní, evidenci hodin, organizaci a přidělení práce hospodář nebo pověřený vedoucí brigády.

Pokud člen odpracuje stanovené hodiny, záloha se přesunuje na další rok, tudíž již nemusí nic platit. V případě neodpracování hodin záloha propadá a v následujícím roce musí člen opět uhradit stanovenou částku.

Pokud se člen rozhodne ukončit členství v klubu a má odpracované hodiny, je mu záloha vrácena.